Šumavská 30 Nová Pec 3x 1.místo

26.01.2013 17:50

výsledky zde:

OLYMPIONICI MEZI DĚTMI

Ve dnech 25. až 27.ledna bylo na Šumavě v Nové Peci rušno. V rámci 2.ročníku „Šumavské třicítky“ zde probíhaly závody v klasickém běhu na lyžích i pro mládežnické kategorie. Záštitu nad touto akcí převzal předseda ČSTV Miroslav Jansta a olympionici Pavel Benc, Jan Kůrka a Květa Jeriová-Pecková. Za velmi dobrých sněhových podmínek se v pátek 25.ledna zúčastnili těchto závodů i mladí lyžaři ze Strakonic Johanka Hůrková, Štěpánka a Toník Hanušovi, Vojtěch Silovský a Jaroslav Zahradník. Všichni zaslouží pochvalu, protože Johanka, Štěpánka a Toník ve svých kategoriích zvítězili, Jarda Zahradník vybojoval bronzovou medaili a Vojta Silovský obsadil 4.místo. Skvělé zážitky dětí byly umocněny přítomností České televize, která celý průběh závodů sledovala a na gratulace od olympioniků Pavla Bence a Jana Kůrky naši mladí závodníci budou jistě dlouho vzpomínat. Velkou radostí se netajili ani přítomní rodiče strakonických nadějí a trenér ing. Žák, který tento úspěch komentoval jako výsledek dobré spolupráce SKI klubu a SK biatlonu Strakonice.(Žák)

Mladí lyžaři běžci výborně reprezentují Strakonice Poslední víkend mladí lyžaři závodili v Nové Peci, kde získali 3x 1.místo (Tonda Hanuš, Štěpánka Hanušová a Johanka Hůrková), 3.místo (Jarda Zahradník) a 4.místo (Vojta Silovský). „Máme velkou radost, že se řady mladých lyžařů rozšířily a že již přicházejí první výborné výsledky. Velká píle, vzorný přístup k tréninkům i nezanedbatelná pomoc rodičů při dopravě na tréninky i závody tak nese své ovoce.“říká za trenéry Ski klubu Strakonice Radek Sosna. Držíme palce do dalších závodů! (Sosna)