Šumavská 30, Nová Pec, 3.2.2017 - zlatá Johanka, stříbrní Matýsek a Jára, bronzový Vojta

04.02.2017 17:09

Šumavská 30 v Nové Peci
Minivýprava závodníků strakonického Ski klubu se o pololetních prázdninách, v pátek 3. 2. 2017, vypravila do Nové Pece u Lipna. Zde se konal již 5. ročník „Šumavské 30“ v běhu na lyžích klasickou technikou. V dětských kategoriích reprezentoval Ski klub Matěj Novák v kategorii dětí do 10 let. Ve společné kategorii kluků a děvčat na 1 km obsadil 4. místo, mezi kluky byl druhý. A to i přes to, že byl o 2 roky mladší než vítězný závodník. Celkem se závodu v této věkové kategorii zúčastnilo 20 závodníků. Mezi dětmi 10 – 12 let na 2 km doběhla Anna Zahradníková na 12. místě, znovu z 20 závodníků. Starší žactvo již běželo 3 km a i zde se strakoničtí závodníci prosadili. Znovu společně startovali a byli vyhlašováni kluci a holky, což je zajímavost tohoto závodu. Nejlépe si vedla Johanka Hůrková, která doběhla na 2. místě za vítězným Janem Řezníkem z Fisher Ski klubu Vimperk. Hned za ní se seřadili Jaroslav Zahradník na 3. místě a Vojtěch Silovský na 4. místě. V této kategorii startovalo 11 závodníků. Barbora Bočková pro zranění kolene při rozjíždění před závodem do vlastního závodu nenastoupila.