Stašská 15 - 5.2.2017 - zlatý Matýsek, Honza bronzový

06.02.2017 17:34

Stašská 15 na Zadově – krajský přebor

V neděli 5. 2. 2017 se konala již tradiční Stašská 15, letos znovu jako krajský přebor v běhu klasickou technikou. Mezi nejmladšími závodníky Ski klubu Strakonice byl zcela suverénní v kategorii lyžařského potěru Matěj Novák, který s náskokem 17 sekund na druhého v pořadí zvítězil mezi chlapci na 500 m. Mezi děvčaty bojovala Lucie Heide se závodnicemi o rok staršími a s těsnou ztrátou 10 sekund na vítězku doběhla na 7. místě. V kategorii do 10 let na 1 km doběhla Barbora Silovská na 13. místě. V žákovských kategoriích si nejlépe ze strakonických závodníků vedl Jan Houška, který vybojoval 3. místo a tím i bronzovou medaili z krajského přeboru v kategorii starších žáků na 4 km. Pouhé 3 sekundy za ním doběhl Jaroslav Zahradník (4. místo) a o dalších 5 sekund zpět byl Vojtěch Silovský (5. místo). Mezi staršími žákyněmi na 5. místě doběhla Johanka Hůrková. V mladším žactvu svůj první závod klasickou technikou absolvovala Tereza Vlasáková a doběhla na 10. místě, ve stejné kategorii Anna Zahradníková skončila na 12. místě. Mezi chlapci pak Tomáš Nový doběhl také na 10. místě.