KP klasicky Stašská 15 - stříbrná Johanka, bronzová Štěpánka

15.02.2015 17:54

V krajském přeboru dvě medaile pro SKI KLUB Strakonice

Volné dny o jarních prázdninách využili mladí lyžaři-běžci SKI KLUBU Strakonice k zimnímu soustředění ve středisku na Kubově Huti. Dopolední a odpolední lyžařské tréninky (střídavě klasickou technikou a bruslením) byly doplněny o večerní posilování a rozbor videa. I přes nižší účast (chyběli nemocní a po nemoci, někteří odjeli na rodinné pobyty apod.) se zúčastněným podařilo splnit naplánované tréninkové kilometry. Přispělo k tomu i nádherné inverzní slunečné počasí po celou dobu soustředění. Pětidenní pobyt byl zakončen závěrečným kontrolním závodem ve skiatlonu (část trati klasickou technikou a pak se přezouvalo na bruslařské lyže). Nejmenší závodníci absolvovali svůj první lyžařský pobyt, ti starší již pilovali na další krajské a celostátní závody.

V neděli 15.2.2015 se za mrazivého a mlhavého počasí na závodních tratích na Zadově konal již 66. ročník Stašské 15 jako krajský přebor klasickou technikou a zároveň jako krajský klasifikační závod projektu Českého svazu lyžařů Hledáme nové talenty, jehož celostátní finále bude v březnu na Božím Daru. Strakonickým mladým závodníkům se podařilo vybojovat 2 medaile. V mladších žákyních znovu stříbrná Johanka Hůrková (již potřetí, vítězství si určitě schovává na další závody…) a ve starších žákyních bronzová Štěpánka Hanušová. Těsně pod stupni vítězů skončili čtvrtý Jaroslav Zahradník a pátý Vojtěch Silovský, kteří spolu svedli velký souboj ve finiši závodu mladších žáků a oba si po zásluze vyjeli II. výkonnostní třídu žactva (stejně jako obě medailistky). V této kategorii všem zatrnulo, když se ani půl hodiny po dojezdu vítěze do cíle nedostali 2 závodníci. V silné mlze a na pozměněných trasách sjeli ze závodní trati a aniž by to tušili pokračovali dále. Nepomohla ani pátrací akce lyžařů pořádajícího oddílu a tak nakonec zasáhla Horská služba, která oba chlapce objevila a přesunula zpět na závodní trať. Když se objevili v cílové rovince, všem spadl kámen ze srdce a diváci je odměnili velikým potleskem. Vše skončilo naštěstí mnohem lépe než v případě Hanče a Vrbaty… Také nejmladší závodnice neměli ke stupňům vítězů daleko: Barbora Silovská v kategorii potěr dívky skončila na 5. místě a Anna Zahradníková v kategorii dívek do 10 let na 6. místě (v těchto kategoriích se výkonnostní třídy zatím neudělují). Z dalších závodníků ve svých kategoriích startovali Miroslava Chvalová (6. místo, první start za SKI KLUB Strakonice), Jonáš Novotný (8. místo), Antonín Hanuš (9. místo), Filip Boček (11. místo), Vojtěch Pěsta a Martin Novotný (dnf za nedodržení tratě). „Musím všechny pochválit za velkou snahu a maximální úsilí ve stopě, ale vzhledem k průběhu závodu a počasí jsem rád, že se domů vrátili všichni zdraví! Výsledky byly tentokrát až na druhém místě...“ zhodnotil závod trenér SKI KLUBu Strakonice Radek Sosna.