Ski-klub Strakonice a jeho začátky

31.05.2011 14:11

Ski-klub Strakonice (oficiálně začal fungovat registrací u MV 24.10.1991), oddíl běžeckého lyžování, navázal ve své činnosti na oddíl běžeckého lyžování TJ ČZ Strakonice. Jeho řadami prošlo mnoho osobností, jak z řad závodníků, tak i trenérů. Za všechny jmenujme ty nejznámější: František Kovář, Vašek a Lída Půbalovi, Miloš Bečvář, Jirka Kvapil apod. (omlouvám se všem ostatním - zároveň vyzívám všechny, kdo mají jakékoliv informace či fotografie, a chtěli by se o ně podělit, aby mě zkontaktovali, díky R.Sosna).

Každoročně klub pořádá podzimní kros "Běh Okolo Kuřidla" v areálu přírodní rezervace Kuřidlo. Start je vždy, jak se stalo již tradicí, druhou říjnovou sobotu (prezentace v areálu koupaliště v Habeši) v 10 hodin. Závod je otevřený pro všechny věkové kategorie, členy oddílů i veřejnost.

V posledních letech oddíl běžeckého lyžování úzce spolupracuje s SK Biatlon Strakonice a účastní se také závodů v orientačním běhu.